ចោរស្រីដៃឆេីតលួចម៉ូតូបាន៤ថៃ្ងជាប់ខ្នោះដៃនគរបាលស្រុកគងពិសី
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ៖​ នៅចំណុចតារាងបាល់ទះ​ក្នុងភូមិកាន់តម្រា ឃុំជង្រុក ស្រុកគងពិសី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ មានករណី​ចោរកម្មបាត់ម៉ូតូ១គ្រឿងម៉ាកហុងដា​ឌ្រីម សេ១២៥ ស៊េរីឆ្នាំ២០២៥ ពាក់ផ្លាកលេ​ខស្ទឹងត្រែង​1A-7028 ពេលម្ចាស់ទុកម៉ូតូក្បែរតារាងបាល់ទះដោយម្ចា​ស់​ជាប់ដៃលេងបាល់ភ្លេចដកកូនសោ​ចេញពីម៉ូតូ​ ។
ដោយបានការបញ្ជាដឹកនាំពីលោកឧត្ដមសេ​នី​យ៍ទោ​ ឃឹម​ សុកខៃ​ ស្នងការនគរបាលខេត្ដកំពង់ស្ពឺ​ និងការណែនាំពីលោកស្នងការរងផែនការងារនគរបា​ល​ព្រហ្មទណ្ឌខេត្ដ​ កម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរ​បាលស្រុកគងពិ​សី ដឹកនាំផ្ទាល់ដោយលោកវរសេនីយ៍ឯក​ យ៉ាង​ សុខ​លី​ អធិការនគរបាលស្រុកគងពិសី​ បានសហការធ្វេីការស្រាវជ្រាវរហូតឈានទៅកំណត់បានមុខស​ញ្ញាជ​នសង្ស័យជាចោរលួចម៉ូតូខាងលេី​ នៅថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៦ ដោយសមត្ថកិច្ចបានឃាត់ខ្លួនឈ្មោះ មួយ ស្រីឆេង ភេទស្រី អាយុ៣៨ឆ្នាំ រស់នៅភូមិក្រាំងគ្រួស ឃុំស្នំក្រពើ ស្រុកគងពិសី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ យកម​កសួរនាំ និ​ងបាន​ដកហូតម៉ូតូ១គ្រឿ​ងរបស់ជនរងគ្រោះត្រឡប់ម​កវិញ។