យោងតាមនាយកដ្ឋានគយវៀតណាមបានឱ្យដឹងថា វៀតណាមបាននាំចេញកាហ្វេចំនួន 309,505 តោន ដែលរកចំណូលបានប្រហែល 1.72 ពាន់លានដុល្លារក្នុងរយៈពេលពីរខែដំបូងនៃឆ្នាំនេះ។
លោក Nguyen Duc Dung អគ្គនាយករងនៃនាយកដ្ធានផ្លាស់ប្តូរទំនិញវៀតណាមបានកត់សម្គាល់ថាតម្លៃកាហ្វេនៅក្នុងទីផ្សារពិភពលោកបានកើនឡើងយ៉ាងខ្លាំង ជាលទ្ធផល តម្លៃនៃការនាំចេញកាហ្វេរបស់វៀតណាមបានកើនឡើងជាង 37% ក្នុងអំឡុងពេលនេះ ទោះបីជាទំហំនាំចេញទំនិញសរុបរបស់ខ្លួនបានថយចុះ 22% ក៏ដោយ។ នៅលើទីផ្សារក្នុងស្រុក តម្លៃកាហ្វេនៅតំបន់ខ្ពង់រាបកណ្តាល និងខេត្តភាគខាងត្បូងក៏បានឡើងដល់កម្រិតខ្ពស់ផងដែរ។
នៅថ្ងៃទី 14 ខែមីនា តម្លៃបានឡើងដល់ប្រហែល 139,000 ដុង (5.44 ដុល្លារ) ក្នុងមួយគីឡូក្រាម ដែលខ្ពស់ជាង 50% ធៀបនឹងរយៈពេលដូចគ្នាកាលពីឆ្នាំមុន។ តម្លៃត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងកើនឡើងបន្ថែមទៀតនៅក្នុងត្រីមាសទីពីរដោយសារតែកង្វះការផ្គត់ផ្គង់។
ក្រៅពីកាហ្វេ ការនាំចេញម្រេចរបស់វៀតណាមបានជួបប្រទះការធ្លាក់ចុះនៃបរិមាណ ប៉ុន្តែឃើញថាមានការកើនឡើង ៥០ ភាគរយនៃតម្លៃពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ។ អាស្រ័យហេតុនេះ ប្រទេសវៀតណាមរកចំណូលបាន ១៨៤,៤ លានដុល្លារពីការនាំចេញម្រេចចំនួន ២៧ ២៧៤ តោនក្នុងរយៈពេលពីរខែ។