ឃាត់ខ្លួន​បុរសម្នាក់​ ពាក់ព័ន្ធ​ករណីរំលោភសេពសន្ថវៈពីឆ្នាំ២០២៣​ នៅស្រុកមោងឫស្សី
ខេត្ត​បាត់ដំបង​៖​ លោកឧត្តមសេនីយ៍ ទោ ដាញ់ អេងប៊ុនចាន់ ស្នងការនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តបាត់ដំបង បានឱ្យដឹងថា​ កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​ខេត្ត​ បានចុះស្រាវជ្រាវ​រហូត​ឈាន​ដល់​ការ​បង្រ្កាប​ និងឃាត់ខ្លួន​បុរសម្នាក់​ តាមអំណាចដីការបស់ចៅក្រមស៊ើបសួរនៃសាលាដំបូងខេត្តបាត់ដំបង​ ពាក់ព័ន្ធ​ករណីរំលោភសេពសន្ថវៈ​ កាលពីឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅ​ នៅស្រុកមោងឫស្សី​ ក្រោយព្យាយាមរត់គេចខ្លួនបាត់។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ​ ស្នងការ​ បានឱ្យដឹងទៀតថា​ ជាក់ស្ដែង​នៅថ្ងៃទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ០៨និង ៣០នាទីព្រឹកនេះ នៅចំណុចក្រុមទី០១ ភូមិអន្លង់តាម៉ុក ឃុំរបស់មង្គល ស្រុកមោងឫស្សី ខេត្តបាត់ដំបង លោកវរសេនីយ៍ឯក ស គឺមឡុង អធិការនគរបាលស្រុកមោងឫស្សី បានដឹកនាំកម្លាំងអនុវត្តដីកាបង្គាប់ឱ្យចាប់ឃាត់ខ្លួនរបស់ចៅក្រមស៊ើបសួរនៃសាលាដំបូងខេត្តបាត់ដំបង ដោយជនត្រូវចោទឈ្មោះ កែវ សុនី ហៅ សែម វាសនា ភេទប្រុស អាយុ៣៦ឆ្នាំ រស់នៅភូមិអន្លង់តាម៉ុក ឃុំរបស់ មង្គល ស្រុកមោងឫស្សី ខេត្តបាត់ដំបង ជាប់ចោទពីបទរំលោ-ភសេពសន្ថវៈមានស្ថានទម្ងន់ ទោសទាក់ទងនឹងជនរងគ្រោះ ប្រព្រឹត្តនៅ ចំណុចភូមិអន្លង់តាម៉ុក ឃុំរបស់មង្គល ស្រុកមោងឫស្សី ខេត្តបាត់ដំបង កាលពីអំឡុងឆ្នាំ២០២៣ រហូតដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤។
បច្ចុប្បន្ន​សមត្ថកិច្ចនគរបាលស្រុក​ បានរៀបចំបញ្ជូនជនត្រូវចោទខាងលើ មកកាន់ផែនជំនាញនៅស្នងការដ្ឋាន ដើម្បីធ្វើការបន្តតាមនីតិវិធី៕ដោយ​៖តារា​